آسان بام راد
تولید کننده برتر ساندویچ پانل در ایران

ورق استیل ۴۳۰ درصد پایین کربن می باشد و به دلیل داشتن خاصیت مغناطیسی به آن ورق استیل بگیر می گویند. ورق استیل بگیر 430 از انواع ورق استیل ضد زنگ می باشد که به دور صورت مات و براق تولید و عرضه می شود.
ورق استیل 430 بگیردر حرارت پایین به خوبی شکل می گیرد. ورق استیل بگیر 430 به دلیل ترکیب با عناصری مانند کروم دارای چگالی 8/7 می باشد.
استیل گرید 430 از نوع استیل های فریتیک بوده و قابلیت عملیات حرارتی ندارد. این استیل به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و انعطاف پذیری خوب معروف است.

430begir

ورق استیل ۴۳۰ دارای خاصیت مغناطیسی بوده و جذب آهن ربا می شود.و با توجه به مقاومت آن در برابر اسید نیتریک می توان در کارهای شیمیایی خاص از آن استفاده کرد.
فروش ورق استیل 430 بسیار گسترده است زیرا , این آلیاژ در صنایع مخزن سازی (مخازن نگهداری مواد غذایی ) همچنین در ساخت آسانسورها و نماهای ساختمان (دکوراتیو) طیف وسیعی را تحت پوشش قرار میدهد
گرید 434 دارای ویژگی های مشابه 430 است، اگرچه این یک نسخه حاوی مولیبدنوم است . وجود مولیبدنوم باعث افزایش مقاومت خوردگی استیل می شود.
مقاومت در برابر خوردگی
همه ی گرید های فریتیک، از جمله استنلس استیل 430، مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارند. استنلس استیل 430 دارای مقاومت خوبی در برابر خوردگی مواد متعدد از جمله برخی اسید های ارگانیک و اسید نیتریک است. مقاومت در برابر خوردگی استیل 430 در شرایطی که به خوبی صیقل شده باشد به حداکثر می رسد. مقاومت استیل 430 در برابر خوردگی و سختی بسیار شبیه به گرید 304 است.
مقاومت حرارتی
استنلس استیل 430 قادر به مقاومت در برابر اکسیداسیون تا 870 درجه سانتی گراد (1598 درجه فارنهایت) در استفاده متناوب، و بیش از 815 درجه سانتی گراد (1499 درجه فارنهایت) در استفاده مداوم است. این گرید در دمای اتاق تمایل به شکنندگی دارد، به ویژه هنگامی که برای مدت زمان طولانی در محدوده 400-600 درجه سانتی گراد (752-1112 درجه فارنهایت) گرم شده است. این مسئله را می توان با آنیل کردن یا فرایند بازپخت خنثی کرد.
عملیات حرارتی
آنیلینگ محلول را می توان با حرارت دادن فولاد ضد زنگ گرید 430 ،از 815 تا 845 درجه سانتیگراد انجام داد. سپس باید به آهستگی تا 600 درجه سانتی گراد در کوره سرد شود، و پس از آن به وسیله خنک کننده های هوا به شیوه ای سریع بین 540 و 400 درجه سانتی گراد خنک می شود.
این استیل ضدزنگ نمی تواند توسط عملیات حرارتی سخت شود.
جوشکاری
برای انجام هرنوع جوشکاری، استنلس استیل 430 باید از قبل در دمای 150-200 درجه سانتی گراد گرم شود. در صورت ضعف در فلز جوش داده شده، منطقه خاص می تواند پس از جوشکاری در دمای 790-815 درجه سانتیگراد مجددا جوش داده شود؛ با این حال تصفیه دانه اتفاق نخواهد افتاد.
توصیه می شود که گرید های 430، L308، 309 یا 310 بر اساس کاربردشان استفاده شوند.
ورق استیل ۴۳۰ در کشورهای چین، تایوان، هند و روسیه تولید و وارد ایران میشود که بازرگانی کاسپین متال توزیع کننده انواع ورق استیل بگیر ۴۳۰ می باشد.

کاربرد و مصارف
از ورق های فوق در جهت ساخت قطعات و مجموعه های خودرو از قبیل ( انواع واشرها در قسمت جلوبندی و جعبه فرمان و سرسیلندر و در قسمت زیر سیگاری و قطعات داخل پیستون خودرو و …) و قسمت اعظم مصرف ورق های فوق در لوازم خانگی می باشد که از قبیل (قاشق، چنگال، چاقوها و کاردها و کفگیر و ظروف آشپرخانه، سینک و شیرآلات، قطعات گاز و فر و بدنه یخچال، قوری و کتریها، کابینت و بدنه هود و خیلی از وسایل و لوازم و قطعات دیگر) و یکی از پر مصرف ترین صنایع دیگر، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از قبیل ( قطعات پتروشیمی ها، گسگت ها، دیگ ها و مخزن ها و شیمز ها و لاتون های استنلس استیل و خیلی از قطعات دیگر که باید مقاوم در برابر رطوبت، آب، بخار آب، اسیدها و آب شور و برخی از قطعات صنایع نفت و گاز و …) و در بخش صنعت ساختمان نیز ( از قبیل تسمه های اِرت که در ساختمان های بلند و برج ها کاربرد فراوانی دارد و در ساخت مخازن ساختمان و درب ها و پنجره ها و در ساخت بعضی از نماهای ساختمان و دستگیره ها و …) و ضمناً در صنایع سیمان، کاشی و سرامیک و صنایع هواپیمایی و صنعت های متفاوت کاربرد فراوان دارد.
ورق استیل بگیر 430
همانطور که قبلا هم اشاره کردیم ورق استیل ورقی از مقاطع فلزی است که از فلز خالص استیل با ترکیب سایر عنصر ها ساخته می شود. ورق استیل یا استنلس استیل یا فولاد زنگ نزن در آلیاژها و کاربردهای متعددی تولید و عرضه می شوند. یکی از رایج ترین و ارزان ترین انواع ورق استیل ورق استیل بگیر یا 430 می باشد که در دو نوع مات و براق در بازار موجود است. معمولا ورق های بگیر 430 بدون روکش بوده و در حالت براق به درخواست مشتری با احتساب هزینه ای اندک روکش می شوند. ورق های استنلس استیل 430 جذب آهنربا می شوند و به مرور زمان حتی زنگ زدگی هم در آنها ایجاد می شود. معمولا ورق های استیل 430 در موارد پایه ای که نیاز به مقاومت در برابر رطوبت یا اسید وجود نداشته باشد ، کاربرد دارد. ورق های بگیر یا 430 همیشه جزو ارزان ترین ورق های استیل بوده و تفاوت قیمت چندانی با آهن گالوانیزه ندارند.
ورق استیل 430 چه ابعادی دارد؟ ورق های استنلس استیل بیشتر در ابعاد 1*2 متر و 1/25*2/50 متر و 1/22*2/44 متر و 3*1/5 متر و 1/5*6 متر و 2*6 متر تولید و عرضه می شوند.
وزن ورق استیل 430 چقدر است؟ وزن ورق استیل 430 از وزن آهن تبعیت می کند و به خاطر ترکیب با عناصری مثل کروم عدد چگالی استیل 7/8 خواهد بود. برای مثال وزن یک برگ ورق 2 میل 430 وزنی حدود 31 کیلوگرم برای ابعاد 1*2 متر است.

430caspian