ساندویچ پانل ها به دلیل سبکی ، سرعت بالا در ساخت سازه ، سبک بودن ، مقاومت بالا ، قیمت پایین ، عایق سرما و گرما ، حمل و نقل آسان ، نصب آسان و سریع ، طول عمر بالا و ... بسیار مورد توجه قرار گرفته اند . بهتر است برای آشنایی بیشتر مقاله تعریف ساندویچ پانل را مطالعه کنید .

ساندویچ پانل دیواری چه کاربرد هایی دارد ؟

 

ساندویچ پانل ها انواع مختلفی دارند مانند ساندویچ پانل سقفی ، ساندویچ پانل دیواری و ... که در ساخت کانکس های پیش ساخته ، سوله ها ، باشگاه ها ، سردخانه ها ، هتل ها ، سرد خانه ها ، نماز خانه ، استخر سرپوشیده و ... استفاده می شوند .
ساندویچ پانل دیواری از دو ورق ضد خش طرح دار ( شیار دار یا موج ریز ) به عرض یک متر و طول متفاوت ساخته شده است که می توان از آن در نمای خارجی و داخلی استفاده کرد . استفاده از این پانل ها علاوه بر زیبایی دیواره باعث استحکام بیشتر می شود .

ساندویچ پانل دیواری چه کاربرد هایی دارد ؟

ساندویچ پانل دیواری انواع مختلفی دارد مانند :

ساندویچ پانل دیواری ساده
 ساندویچ پانل دیواری قفل دار
 ساندویچ پانل دیواری نر و ماده
 ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

از ساندویچ پانل دیواری در چه مکان هایی استفاده می شود ؟

 دیوار کانتینر و کانکس های ثابت و متحرک
 دیوار اتاق عمل
 دیوار سوله و انبار
 دیوار سردخانه ها
 دیوار ساختمان صنعتی


ساندویچ پانل ها به خاطر مقاومت بالا و وزن پایین در مقابل زلزله مقاوم است و به همین دلیل بسیار مورد توجه قرار گرفته است و جایگزین مصالح سنتی شده است . در کشور های اروپایی به دلیل کارایی بالای این پانل ها سال ها است که در ساخت ساختمان ها و بنا های خود از آن استفاده می کنند .