ورق استیل ها از آلیاژ استنلس استیل ساخته می شود که به صورت شمش های با ضخامت بالای مستطیل شکل است و پس از رسیدن به دمای مورد نظر و ذوب شدن توسط غلطک های مخصوص موجود صاف شده و به اندازه و ضخامت مورد نظر در می آید .

موارد استفاده ورق استیل و انواع آن

 

ترکیبات این آلیاژها آهن ، نیکل ، کروم و مقدار بسیار کمی کربن و مقدار زیادی اکسید کروم می باشد . اکسید کروم که بر روی سطح استیل استفاده می شود باعث عدم نفوذ عوامل خورنده به لایه های زیرین می شود .

ورق استیل ها مصارف مختلفی دارند که به آن ها اشاره می کنیم .

• مصرف صنعتی :
ساخت مخازن ، ساخت استراکچر و ...


• مصارف داروویی و غذایی :
انتقال مواد داروئی و غذایی ، ظروف نگه داری شیر ، مخازن نگه داری مواد اولیه ی خوراکی و ...


• مصارف تزئینی و دکور:
ورق استیل براق ، ورق استیل طرح دار ، ورق استیل طلایی و ...

موارد استفاده ورق استیل و انواع آن

انواع ورق استیل ها :


 ورق استیل ضد خش
از جمله این ورق استیل ها می توان به هاردلوکس و دیلیدور اشاره کرد . ضد خش بودن به معنی مقاومت بالا در مقابل خوردگی و ضربه های فیزیکی می باشد . از این نوع ورق استیل در صنعت و مخزن سازی استفاده می شود . دلیل وجود و افزایش این سختی استفاده و افزایش آلیاژهایی مانند تیتانیوم ، منگنز ، کروم ، مولبیدن و ... می باشد .


 ورق استیل ضد سایش
ورق استیل ضد سایش در صنعت و مخزن سازی طوری ساخته می شود که در مقابل تغییر شکل های ناخواسته مقاومت نشان می دهد که دلیل آن وجود ترکیباتی از منگنز و مولبیدن می باشد . این آلیاژ ها علاوه بر خاصیت ضد زنگ زدگی باعث ایجاد سختی در ورق استیل ها نیز می شود که از ساییدگی و کاهش ضخامت آن می پرهیزد .


 ورق استیل ضخیم
ورق استیل های با ضخامت بیشتر از 20 میلی متر را ضخیم می گویند که در موارد صنعتی به کار می رود . آلیاژ به کار رفته در آن کروم ، نیکل ، آهن و مقدار کمی کربن می باشد که آن را به فولاد ضد زنگ تبدیل کرده است . علاوه بر ضد زنگ بودن خاصیت ضد خوردگی فیزیکی و شیمیایی و ضد اسید نیز می باشد . ضد سایش و مقاوم در برابر حرارت بودن از ویژگی های این نوع ورق استیل می باشد .

شرکت کاسپین پانل جهت ارائه انواع ورق استیل و ساندویچ پانل آماده خدمت گذاری می باشد .