آسان بام راد
تولید کننده برتر ساندویچ پانل در ایران

ابتدا به معرفی ساندویچ پانل می پردازیم . ساندویچ پانل ها مصالح ساختمانی هستند که از 3 لایه تکیل شده اند . 2 ورق آلومینیوم یا آلوزینک در دو طرف آن و لایه ی بیرونی ساندویچ پانل را تشکیل می دهند . یک ورق عایق که از جنس پلی استایرن ، پلی اتیلن و یا پشم باشد در بین این دو لایه فلزی قرار می گیرد مانند ساندویچ خوراکی که درست می کنیم .

چرا استفاده از ساندویچ پانل ها مفید است ؟

استفاده از ساندویچ پانل ها در دهه های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است زیرا دارای مزیت های فراوانی می باشند که برای ساخت ساختمان های مختلف ، کانکس ها ، سوله ها و ... بسیار کار آمد و مقرون به صرفه از هر نظر می باشد . 

انواع مختلفی از ساندویچ پانل ها وجود دارد مانند :


• ساندویچ پانل اتاق تمیز
ساندویچ پانل دیواری
ساندویچ پانل سقفی
• ساندویچ پانل سرد خانه ای
• ساندویچ پانل گالوانیزه

• و ...

چرا استفاده از ساندویچ پانل ها مفید است ؟

ساندویج پانل ها مزایای بسیاری دارند که ابتدا 5 مورد از مهم ترین آن ها را شرح می دهیم :


 سبکی وزن
به علت مواد به کار رفته مخصوص و بسیار سبک در ساخت ساندویچ پانل ها وزن کلی آن ها بسیار پایین است . در مقایسه با دیوار بتنی ساخته شده به همان اندازه ساندویچ پانل می توان دریافت که وزن دیوار بتنی 50 برابر وزن یک ساندویچ پانل است به همیت دلیل ایمنی ساندویچ پانل نیز بسیر بالا است .
 مقاوم در برابر آسیب
مقاومت پانل ها در مقابل ضربه ، اسید ، مواد قلیایی ، رطوبت و .. بسیار بالا است و همچنین در مقابل آتش نیز مقاوم است و میزان آسیب پذیری در این شرایط بسیار کم می باشد .
 قابل ترمیم
قابلیت ترمیم و حتی تعویض ساندویچ پانل ها به ما این امکان را می دهد که در صورت آسیب به قسمتی از آن به راحتی بتوان آن قسمت را با هزینه بسیار پایین تعمیر و یا تعویض کرد .
 نگه داری آسان
آستر و رنگ استفاده شده برای لایه ی بیرونی ساندویچ پانل ها در مقابل اشعه آفتاب مقاوم بوده و نیازی به رنگ کردن مجدد ندارد .
 صرفه جویی در هزینه
استفاده از ساندویچ پانل ها تمامی هزینه هایی که برای راه اندازی ، ساخت و نگه داری یک سازه و یا ساختمان دارد را کاهش می دهد .

حال به مزایای دیگر ساندویچ پانل اشاره می کنیم :
 نصب سریع
 تحمل بار
 عایق سرما ، گرما ، رطوبت ، صدا و ...
 قابل شستشو
 و...