آسان بام راد
تولید کننده برتر ساندویچ پانل در ایران

ساندویچ پانل سقفی از مصالح ساختمانی می باشد که بسیار سبک می باشد و برای پوشش سقف ها به کار می رود . این پانل ها از چند لایه ساخته شده اند که لایه وسطی آن فوم پلی اورتان ، پلی استایرن و یا پشم سنگ می باشد که عایق های بسیار مقاومی هستند و بهترین و مستحکم ترین نوع آن فوم پلی اورتان است .این عایق از ضریب هدایت حرارتی پایینی برخوردار است اما نسبت به بقیه عایق ها از قیمت بالاتری برخوردار است به همین دلیل قیمت کلی محصول ساخته شده با آن نیز گران است و برای مکان هایی که عایق کاری اهمیت بالایی ندارد عایق مناسبی نیست . همچنین مواد اولیه این فوم وارداتی است و به دلایل مختلف مانند تحریم ها امکان دسترسی به آن سخت و یا غیر ممکن می شود .

مشخصات ساندویچ پانل سقفی

 

 

دلیل نام آن نیز مدل ساخته شدن ساندویچ مانندشان است که لایه عایق بین دو لایه فلزی قرار می گیرد . ضخامت ساندویچ پانل ها بین 4 الی 20 سانتی متر می باشد و عرض آن 1.8 متر است .
ساندویچ پانل سقفی در ابعاد و رنگ های گوناگون و برای کاربرد های مختلف ساخته می شود . موارد استفاده آن بسیار زیاد است که می توان به پوشش سقف هتل ها ، انبارها ، سوله ها ، کانکس ها ، ساختمان ها ، سازه ها و ... اشاره کرد .

مزایای ساندیچ پانل سقفی :

o سبک بودن
o نصب سریع
o کاهش هزینه
o عایق گرما ، رطوبت ، صوت و...
o تنوع رنگ و طرح
o تنوع ابعاد و ضخامت
o طول عمر زیاد
o قابل بازیافت
o مقاوم در برابر زلزله
o جایگزین مناسب مصالح ساختمانی
o مقاوم در برابر رشد گیاهان و قارچ ها
o و ...

ساندویچ پانل سقفی طرح های مختلفی دارد مانند ذوزنقه ای و کاشی که طرح ذوزنقه ای آن با فوم های پلی اورتان ، پلی استایرن و پشم سنگ و طرح کاشی با فوم پلی اورتان ساخته می شود . با توجه به ساختار ذوزنقه ای و شکل اورلپ ساندویچ پانل سقفی ، امکان نفوذ آب به داخلش وجود ندارد . 

برای ساخت سازه ها مثل کانکس ، ساختمان ، سوله و ... از ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری مشترکا استفاده می شود و این سازه ها بسیار مقاوم ، با عایق قوی ، ضد زلزله و بسیار زیبا می باشند. شرکت کاسپین پانل ارائه دهنده انواع ساندویچ پانل سقفی ، ساندویچ پانل دیواری ، ورق استیل می باشد .