آسان بام راد
تولید کننده برتر ساندویچ پانل در ایران

مزایای استفاده از ساندویچ پانل زیاد است. امروزه با توجه به شرایط اقلیمی ، نیاز فراوان به ساخت مسکن و همچنین وجود مناطق زلزله خیز، مصالح مورد نیاز برای ساخت و ساز به شیوه های خاص مورد توجه است. با توجه به قرار داشتن ایران روی کمربند زلزله استفاده از مصالح مقاوم و سبک ضروری است . همچنین با رشد روز افزون جمعیت و افزایش فرسودگی ساختمان ها توجه بیشتری روی مساله ساخت و ساز و افزایش ایمنی آن شده است . 

یکی از راه کارهای افزایش ایمنی استفاده از ساندویچ پانل است که در دو دهه اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ساندویچ پانل ها از دو لایه فلزی ورق استیل یا بتنی و یک لایه عایق که در وسط آن است (مانند ساندویچ) ساخته شده است . جنس آن ها عموما از آلوزینک ، گالوانیزه و آلومبنبوم است که دارای ویژگی های خاص خود می باشند.

 مزایای استفاده از ساندویچ پانل فراوان می باشد.

 

کاربردهای ساندویچ پانل

کاربردهای ساندویچ پانل بسیار زیاد است که می توان به ساخت کانکس های ثابت و متحرک ، خانه های پیش ساخته ، سوله ، کمپ اسکان موقت ، مجتمع های ورزشی ، کارخانه های صنعتی ، ساختمان های اداری و تجاری ، کلیساها ، ساختمان های مسکونی و ... اشاره کرد .
نصب این پانل ها به دلیل عایق بودنشان از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا باید با ظرافت کامل این کار انجام شود تا از نفوذ هر چیزی به داخل آن جلوگیری شود . که این وظیفه متخصصانی است که در این مورد آموزش دیده اند.
با توجه به مزایای استفاده از ساندویچ پانل، استفاده فراوانی به شکل های ساندویچ پانل دیواری، سقفی و سردخانه ای از آن می شود . مواد به کار رفته در این پانل ها پلی یورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه می باشد.