آسان بام راد
تولید کننده برتر ساندویچ پانل در ایران

موارد استفاده از ساندویچ پانل در صنایع ساختمانی بسیار است. در این پست به طور کامل به موارد استفاده از ساندویچ پانل می پردازیم.

 ساندویچ پانل

یکی از موارد مهم در ساخت خانه و یا سالن های صنعتی و... عایق بندی کردن آن است و بهترین راه برای عایق کاری کردن استفاده از ساندویچ پانل یا ساندویچ پانل دیواری و یا ساندویچ پانل سقفی می باشد. ساندویچ پانل ها یک نوع دیوار یا سقف پیش ساخته هستند که از دو طرف به دو لایه ورق استیل یا فولادی محدود شده است و در بین این دو لایه فوم عایق پلی یورتان تزریق می شود که پایداری آن را بالا می برد.

موارد استفاده از ساندویچ پانل زیاد است.

در حال حاضر از ساندویچ پانل در ساختمان های نظامی، مسکونی، اداری، سوله های صنعتی و کشاورزی، سالن های ورزشی، انبارها و... استفاده می شود و دلیل استفاده آن قیمت مناسب و امنیت بالای آن است. ساندویچ پانل ها به راحتی قابل نصب بوده ودر مدت زمان کمی بهترین کیفیت را دارا می باشند.
فوم پلی یورتان عایق بسیار خوبی در برابر گرما و سرما می باشد و به همین علت استفاده از این دیوارها می تواند مصرف انرژی را به طرز قابل توجهی کاهش دهد. استفاده از فوم پلی یورتان در ساندویچ پانل باعث مقاومت این پانل ها در برابر خوردگی، فرسودگی، رطوبت و پوسیدگی می شود که در بیشتر کشور های پیشرفته صنعتی در حال استفاده است و دیگر استفاده از مصالح ساختمانی سنگین و پر خرج جای خود را به این تکنولوژی جدید داده اند.


ویژگی ساندویچ پانل


1- آسانی در نصب و حمل و نقل
2- عایق در برابر رطوبت، گرما و سرما
3- تنوع رنگ در محصول
4- دارای وزنی سبک که باعث سبکتر شدن سازه می شود
5- مقاوم در برابر زلزله و حوادث طبیعی
6- استفاده از لوله آب یا فاضلاب و کابل کشی برق و تلفن در بین شبکه های پانل
7- صرفه جویی در هزینه های سرمایی و گرمایی