آسان بام راد
تولید کننده برتر ساندویچ پانل در ایران

پلی یورتان به عایق های سبک با کارایی بالا گفته می شود که به دو نوع عایق پلی یورتان سخت (PUR) و عایق پلی ایزوسیانورات (PIR) تقسیم می شوند و دارای مقاومت بالایی هستند. این عایق ها به علت انعطاف پذیری زیاد می توانند کاربرد خوبی در ساخت و ساز داشته باشند به همین دلیل مهندسین صنایع برای پوشش دهی و بهره برداری بهتر از این عایق استفاده می کنند.

پلی یورتان نوعی عایق کم وزن و ضد آب است

 

از مزیت های این عایق مقاومت بالایی است که در برابر ترک خوردگی و سایش دارد. این عایق ها به راحتی می توانند در دمای محیط به سرعت پخته می شوند. از کاربردهای این عایق می توان به پوشش های محافظت شده که برای جلوگیری از خوردگی در ساختار فولاد استفاده می شود اشاره کرد.

استفاده از پلی یورتان در ساندویچ پانل:

این عایق در ساندویچ پانل کاربرد خوبی دارد و می توان از آن در عایق کاری حرارتی ساختمان و عایق های آلی مانند انواع فوم های پلی استایرن، نئوپرن، پلی اتیلن، و پلی یورتان استفاده می شود. این عایق ها به دلیل وزن کمتر، قیمت ارزانتر، عملکرد بهتر، عدم جذب آب مورد توجه مهندسین و متخصصین قرار گرفته اند.
امنیت پلی یورتان
مواد اولیه: این ماده به دلیل تشابه اسمی که با مواد سمی دیگر دارد بسیار مورد حساسیت قرار گرفته است ولی درجه سمی بودن آنها در حدی نیست که خطری برای کارگران داشته باشد ولی با این حال توصیه شده که از دستکش و عینک مخصوص استفاده شود.
محصولات تولیدی: این پلیمر بعد از تولید در حدی امنیت دارد که در صنایع غذایی و کاربرد های پزشکی قابل استفاده است و به صراحت می توان گفت که جایگزین بهتری برای آن وجود ندارد.از پلی یورتان در مبلمان، یخچال، اسباب بازی کودکان و... استفاده می شود.